להקה יוונית

 להקה יוונית לאירועים

 להקה יוונית – מוזיקה יוונית אותנטית

מוזיקה יוונית חיה אצלכם באירוע

כאשר שומעים את צמד המילים מוזיקה יוונית מיד עולה בדימיוננו תמונה של אנשים רוקדים לצלילי בוזוקי יווני, אוזו, צלחות נשברות, ושל אווירה שמחה במיוחד. ולכן לא מפתיע שמבין כל הלהקות לאירועים שלנו להקה יוונית לחתונות ואירועים היא בין המבוקשות ביותר. להקה יוונית לאירוע בין אם זאת חתונה או יום הולדת או כל אירוע אחר מנגנת מנגינות יווניות לצד שירים יווניים ידועים וגורמת לאנשים להנות לרקוד ולשמוח כמו שרואים בסרטונים כאן באתר. אז אם אתם אוהבי מוזיקה יוונית או מוזיקה ים תיכונית, או אם חשוב לכם שהאורחים שלכם ישמחו וירקדו,  באווירה ים תיכונית יוונית אנו ממליצים על להקה יוונית שתביא אליכם לאירוע את מיטב המנגינות היווניות המסורתיות והידועות ואת הקצב והאווירה המיוחדת כל כך של המוזיקה היוונית.

להקה יוונית לאירוע  – מה זה כולל?

עם הרכב יווני של בוזוקי, גיטרה ותופים נשמח אתכם ואת האורחים שלכם עם מיטב המנגינות היווניות המסורתיות לצד מנגינות יווניות ידועות של אריס סאן, פוליקר וטריפונס.
ברפרטואר שירים יוונים כמו: זורבה היווני, ברבאיאניס, דם דם מופה, מילי סמו, פיגה-קה-אסה-מה , נערה ממש אוצר ועוד הרבה הרבה שירים יווניים מוכרים וידועים לכל.
מוזיקה יוונית עם השירים היווניים האלו  היא דרך מצוינת להפוך את האירוע שלכם לשמח במיוחד ובלתי נשכח.
תוכלו לבחור הרכב יווני קטן של 2 נגנים: נגן בוזוקי וגיטריסט או הרכב יווני גדול של 4 נגנים: בוזוקאי, גיטריסט, בסיסט ומתופף. מובטחת לכם אוירה שמחה במיוחד כמו שרואים בסרטונים בעמוד זה.

יש לנו שני סוגים של הרכבים יווניים. סוג אחד זהו הרכב יווני קטן של גיטריסט ובוזוקאי שמנגן מוסיקת רקע יוונית בקבלות פנים אירועים כמו ימי הולדת, בריתות, בר מצווה, וחתונות. ההרכב הזה יכול גם לשיר שירים בעברית ללחנים יווניים. למשל: אם אתה צעיר בלב, בחיים הכל עובר, עיניים שלי ועוד.  מתברר שהקהל הישראלי מאוד אוהב את הז’אנר הזה כיוון שכאן הוא יכול להצטרף אלינו בשירה.  הסוג השני הוא להקה יוונית  של 4 או 5 נגנים שכוללת גם מתופף, גיטרה בס וזמר יווני. להקה יוונית זאת מתאימה להופעות יווניות כהופעה מרכזית באירועים. הלהקה הזאת מנגנת ושרה שירים יווניים בשפה היוונית. מתברר שבטברנות המסורתיות של יוון לא היו להקות רבות נגנים והן התבססו על צמד נגנים של למשל גיטרה ובוזקי עם רמקול קטן לידם ולא עם מערכות הגברה גדולות. וכך אנו כמוהם עם גיטרה ובוזוקי יכולים לקבל את הרגש האינטימי והאותנטי של יוון המסורתית ושל המוזיקה היוונית יחד עם השמחה שלה דבר שמאוד מתאים לאירועים אינטימיים ולא גדולים כמו ימי הולדת, אירועי חברה של כמה עשרות אנשים וקבלות פנים.

מוזיקה יוונית לאירועים – קצת הסטוריה

מוזיקה יוונית הייתה מאז ומתמיד קרובה לליבו של הקהל הישראלי. הקירבה הגיאוגרפית ליוון יחד עם המזג הים תיכוני שלנו משך לכאן לאורך השנים זמרים יווניים כמו אריס סאן, טריפונס, דאלארס, גליקריה ועוד רבים.

סיפורו של אריס סאן, זמר יווני שהגיע לארץ בסוף שנות החמישים, והתאהב בארץ ישראל כבר הפך למחזמר ידוע. אריס סאן היה הראשון שיצר מנגינות יווניות נפלאות למילים עבריות ואנו זכינו בשירים כמו נערה ממש אוצר, סיגל, תל אביב תל אביב, ועוד.
בעוד שלפני שנים המוזיקה היוונית הייתה נפוצה יותר במועדונים של יפו ובטיילת של בת ים, נדמה שהיום כל בית בישראל מכיר את השירים היווניים בין אם בשפה היוונית או בין אם כתרגומים לשפה העברית.

מתברר שחלק גדול מהשירים הישראליים של זמרים ישראליים נכתבו ללחנים של מוזיקה יוונית. מחקר קצר של כמות וסוג השירים ביוונית שתורגמו לעברית מעלה את המספר העצום של כ 500  שירים יוונים שתורגמו לעברית עד היום. שירים שאפילו לא ידענו שהגיעו מיוון הם בעצם תרגומים בעברית לטקסטים ולחנים יווניים מקוריים. שירים כמו הקולות של פיראוס, שכשנבוא, שיר השיירה, תודה, אלינור, כמו שיכור ועוד רבים אחרים הם בעצם במקור שירים יווניים טהורים שעברו תרגום לעברית. תרגומים אילו נותנים לשירים ולמוזיקה היוונית מקום של כבוד במוזיקה הישראלית, והחשוב מכל לקהל הישראלי האוהב את הקצב השמחה ומצב רוח הטוב שיוצא משירים אילו.
אחד הבולטים בהפיכת המוזיקה היוונית לנחלת הכלל היה יהודה פוליקר אשר לקח במופע המפורסם עיניים שלי שירים ביוונית ויחד עם מילים ישראליות של יעקב גלעד הפך את השירים היווניים להצלחה מוסיקלית ענקית.

אחת מהזמרות היווניות האהובות בארץ היא גליקריה. הרומן של גליקריה עם ישראל כלל המון שיתופי פעולה עם מגוון זמרים ישראלים כמו יהודה פוליקר, חווה אלברשטיין, שלמה בר, עידן רייכל, ועוד. במופע שלה משלבת גליקריה שירים ישראלים שעברו בהצלחה עיבוד יווני ובפיה נשמעים נפלא. שירים בסגנון יווני כמו שבחי ירושלים, אניטה וחואן, כפר טודרא, בדד, חלון לים התיכון, מילים יפות מאלה, ועוד.

 

                                                         

להקה יוונית לחתונה בתהלוכה לחופה בתמרת

להקה יוונית לחתונות – בני הדייג חדרה

להקה יוונית לאירוע בר מצווה – בלו הול ירושלים

להקה יוונית לאירועים באחוזת דוברובין

נגן בוזוקי וגיטריסט מנגנים זורבה היווני בכרם ברק

הרכב יווני לערב סילבסטר במסעדת ברוש

מוזיקה יוונית לאירועים בקבלת פנים בוילה סוקה

להקה יוונית בטברנה ישראלית

רוקדים זורבה היווני בכרם ברק

מופע יווני לבר מצוה במורגנפלד אכזיב

אבל מסתבר שמוזיקה יוונית זה לא רק אריס סאן, טריפונס,גליקריה ודאלאראס. אמנם הם האמנים שהכי מוכרים לקהל הישראלי, אבל מוזיקה יוונית היא מוזיקה שורשית  ועתיקה שהמקורות שלה מגיעים עוד הרבה מקודם, והענפים שלה רבים כל כך שבעצם את רוב המוסיקה היוונית המסורתית אנחנו כלל לא מכירים. אנחנו יכולים לצפות ביוון במופע יווני מסורתי שיכיל שירים ומנגינות שקרוב לוודאי לא נכיר אף לא שיר אחד. למרות שנהוג לסווג את המוזיקה היוונית כמוזיקה קצבית ושמחה יש לה מנגד גם את הצד הכבד והעצוב בדיוק כמו הבלוז או הפלמנקו. וזה גם הגיוני שמוזיקה שרוצה להקיף את כל מגוון הרגשות שיש לא תתמקד רק בצד אחד אלא בכל הרגשות האנושיים. זמר יווני מפורסם אחר שמגיע לארץ להופעות יווניות הוא יורגו דאלארס האגדי שהשיר שלו עיניים שלי משמש עד היום השראה לזמרים ישראלים ששרים בסגנון היווני. יורגו דאלאראס שימש השראה גדולה ליהודה פוליקר בתחילת דרכו היוונית. בסרטונים ביוטיוב אפשר לראות את יהודה פוליקר מלווה בגיטרה בצעירותו את דאלאראס על הבוזוקי בשירים אותנטיים בשפה היוונית במופע יווני שנערך בארץ.

להקה יוונית לברית

להקה יוונית לברית היא אחת הדרכים להפוך את האירוע הכל כך שמח למרגש במיוחד. המעמד המרגש ביותר בברית הוא טקס הברית מילה שבמהלכו המוהל שר פיוטים מהמקורות. ההרכב היווני שלנו יודע להשתלב בפיוטים אלה וללוות יחד עם הגיטרה והבוזוקי את הרב בברכותיו דבר שמכניס הרבה ייחוד לטקס הברית מילה. לפעמים דווקא להקה יוונית צנועה וקטנה של 2 נגנים גיטרה ובוזוקי נותנת את האפקט המרגש של ליווי הפיוטים האלה בלי צורך בלהקה יוונית גדולה. מה שיפה לראות הוא החיבור בין המוזיקה היוונית ים תיכונית לבין פיוטים יפים מהמקורות שלנו שבמידה מסוימת יש ביניהם מכנה משותף בסולמות במקאמים ובמהוואלים. באחד האירועים המרגשים שניגנו בהם לאחרונה הזדמן לקהל במהלך הברית חזן שתפס מיקרופון ושר ואילתר שירים יפים מהמקורות במשך שעה ארוכה לצלילי הבוזוקי והגיטרה כמו למשל: לכבוד חמדת לבבי אליהו הנביא, סימן טוב ומזל טוב, דרור יקרא ועוד. 

 

מוזיקה יוונית בניחוח ישראלי ים תיכוני

אחת ההופעות המוזיקליות שלנו שמצליחות לשמח הרבה קהלים ישראליים באירועים היא הופעה יוונית בניחוח ישראלי ים תיכוני. אנחנו לוקחים שירים ישראלים שהלחנים שלהם יווניים והמילים שלהם בעברית(יש כ 500  כאלה) ויחד עם הבוזוקי שרים את השירים בעברית בנוסף מצרפים להופעה גם שירים ים תיכוניים כמו שבחי ירושלים, הלילה לילה, ישמח חתני, חנהלה התבלבלה ויחד מקבלים הופעה מאוד מגוונת בסגנון יווני ישראלי ים תיכוני שמאפשרת לקהל להצטרף בפזמונים לשירה. מי שממש רוצה לשמוע את השירים בשפה היוונית בשביל זה נביא זמר יווני אך למי שמעדיף להכיר את המילים של השירים תוכנית יוונית זאת היא מצוינת ואנו רואים זאת בהרבה מאוד הופעות ואירועים כמה הקהל מתמוגג מכך.

להקה יוונית לאירועים שמחים

הייעוד שלנו בתור להקה יוונית הוא פשוט לעשות שמח לאנשים. את זה אנחנו עושים על ידי נגינה ושירה של שירים בסגנון יווני ים תיכוני עם גיטרה בוזוקי וכלי נגינה נוספים.  מניסיוננו למדנו שעל מנת ליצור שמחה דרושים שני צדדים. זה שמשמח וזה שרוצה לשמוח. זה לא משנה כמה הלהקה היוונית תשיר שירים שמחים צריך שגם הקהל יהיה בעניין וישתתף בריקוד ואף בשירה. דווקא לפעמים באירועים עם מספר מועט של אנשים שהם בראש מה שנקרא אפשר להגיע לאווירה שמחה פי כמה מאירועים אשר יש בהם 120 אנשים שפחות משתפים פעולה בריקוד כפיים ותנועה. מה שבטוח שלמי שמעוניין לשמוח ממוזיקה יוונית אנו נוכל לתת לו את זה באמצעות מנגינות ושירים יווניים שמחים.

 

 

 

8 Responses

 1. ורד הגיב:

  ארוע פרידה

  • [email protected] הגיב:

   הי ורד
   צרי איתי קשר טלפנוי בבקשה ואתן לך פרטים על מוסיקה יוונית לאירוע פרידה שלכם

   בברכה
   דוד 0528722281

 2. הדר אלקיים הגיב:

  שלום, מחפשים להקה יוונית לחתונת שישי צהריים
  אשמח שתחזרו אליי ל 0545418409

 3. עידית מהרשק הגיב:

  שלום
  מתעניינת בהרכב יווני שישיר בעברית שירים יווניים וגם ביוונית. לאירוע יום הולדת 80 של אבא. בבית פרטי ב28.6.19.
  צרו קשר לגבי פרטים 052-3075644

  • [email protected] הגיב:

   שלום עידית אחזור אלייך בהקדם לטלפון כדי לתת לך פרטים על להקה יוונית ליום הולדת 80. דוד

 4. עידית מ הגיב:

  דויד ויהודה היו מקסימים וניגנו בכישרון וללא לאות. מוסיקה יוונית היא תמיד מתכון מנצח בעיניי!

  • [email protected] הגיב:

   תודה רבה עידית. שמחנו לנגן באירוע יום הולדת המיוחד שלכם ולתרום את חלקנו בנגינה יוונית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat