אודות

אודות אמנות הגיטרה

 

שלום וברוכים הבאים.

שמי דוד סידי. ואני גיטריסט מוזיקאי שיזם והקים את אמנות הגיטרה. צוות אמנות הגיטרה, מורכב מגיטריסטים מקצועיים שמשתפים פעולה יחד באירועים, על מנת לתת לבעלי האירוע ואורחיהם אווירה מוסיקלית וחוויה מיוחדת ומהנה בזמן האירוע.

כגיטריסט אני משתתף אישית בכל ההרכבים שיש באתר הזה גם מבחינה מוזיקלית וגם מבחינה ארגונית, ודואג לכך שכל מי שישתמש בשירותינו יקבל יחס אישי חם ומיוחד, לצד רמה מוזיקלית גבוהה ומקצועית במיוחד.

קיימים הרבה הרכבים מוסיקליים בארץ, אז למה לפנות דווקא אלינו?

היחוד שלנו על פני הרכבים אחרים הוא שיש לנו להציע את כל הסגנונות היפים תחת קורת גג אחת.
אם חשקתם במוזיקה ספרדית לצד צלילי בוזוקי יווני, או בשירי ארץ ישראל לצד שירי שנות השישים בלועזית, איתנו זה אפשרי בהרכב אחד.

בזכות כישורי הנגינה המיוחדים שלנו, הרגישות האישית, והניסיון הרב, אנחנו נותנים לבעלי האירוע ולאורחים חוויה מרגשת ובלתי נשכחת גם מבחינה מוסיקלית, וגם מבחינת יחס אישי.

באתר מתוארות מגוון הופעותינו המוסיקליות בליווי גיטרות כגון: קבלות פנים לחתונות עם הרכב ג'יפסי ספרדי, שירה בציבור לאירועים בסגנון ישראלי, להקה יוונית לרגעים שמחים, להקת שנות השישים לאוהבי הרוק, ועוד.

הגיטריסטים שביניכם ימצאו באתר מאגר גדול מאוד של תווים טאבים ואקורדים לגיטרה של שירים ומנגינות שנכתבו באופן אישי ומקצועי על ידינו במשך השנים, וזמינים לכל המעוניין בחינם ללא מטרת רווח. מאגר זה מתעדכן בקטעים חדשים על בסיס יומי ולכן מומלץ לבקר בעמוד זה לעיתים קרובות. שלא כמו אקורדים וטאבים, אין כמעט באינטרנט אתרים שמספקים תוים לשירים ויצירות, ובכך יש כאן חידוש גדול לקהל הגיטריסטים וגם הפסנתרנים. יחוד נוסף הוא שהאקורדים והתווים כתובים במסמכים מה מאפשר הורדה שלהם ישירות אליכם למחשב האישי. 

 

להלן קורות חיי:

נולדתי ברחובות , וגדלתי בנס ציונה.
בגיל 8 נלקחתי לבחינת יכולות מוסיקליות בנס ציונה אצל מורה למוסיקה בשם רבקה מנדל.
הבחינה אשר כללה בין השאר בדיקת יכולת שמירה על קצב, דיוק בהפקת צליל קולי, ועוד, הצביעה על כישרון מוסיקלי רב. בעקבות כך התחלתי בגיל 8 את לימודי החלילית, ובגיל 9 את לימודי הגיטרה הקלאסית, אשר נמשכו כ 5 שנים, ובהם קיבלתי יסודות נכונים ובריאים לנגינה בגיטרה.

רבקה מנדל הייתה מורה למוסיקה מהזן הנדיר שכבר כמעט לא קיים היום. אצלה החינוך המוסיקלי התבטא ביסודות קלאסיים חזקים מאוד שכללו קריאת תווים ויצירות לצד החינוך למשמעת עצמית אימון ותרגול עקביים בגיטרה, וכל זה לצד אכפתיות גדולה מהתלמיד, ועל כך אני אסיר תודה עד היום.

כנער בראשל"צ נבחנתי בגיטרה קלאסית בפני ועדת מוסיקאים על קטע נגינה של באך, וקיבלתי מילגת לימודים ואפשרות להופיע בפני קהל מקבלי המלגות. כבר אז כנער הייתי מאומן בהופעות ועשיה מוסיקלית, לאחר שהמורה למוסיקה בבית הספר היסודי נהגה לשלוף אותי משיעורי הלימוד הרגילים לקול צהלות החברים, לטובת הופעות בטקסי בית הספר, ולטובת אימונים לקראת ערבי כישרונות עירוניים.

בעקבות מלגת הלימודים התחלתי בגיל 15 ללמוד גיטרה בלוז וג'אז אצל פרוספר וייצמן מראשל"צ. במיוחד התמקדנו בשיטת נגינה ייחודית בשם Finger Picking, שיטה שהתמחו בה Marcel Dadi ו – Chat Atkins המפורסמים, שיטת פריטה אשר מאפשרת לנגן על גיטרה אחת 2 תפקידים בו זמנית, סולו וגם ליווי. ראו דוגמא. שיטת נגינה זאת הקסימה אותי כבר אז, ועד היום מהווה את אחת האהבות הגדולות שלי בתחום הפריטה בגיטרה.

בצבא התברכתי בחברים אוהבי מוסיקה אשר יחד איתם נהגנו לעשות חפלות סוף שבוע מול המדורה עם הרבה מוסיקה גיטרה ושירים עד השעות הקטנות של הלילה.
באמצע הדרך למדתי הנדסת חשמל ומחשבים לתואר שני ועבדתי בהייטק. כאשר גם שם הגיטרה והמוסיקה ליוו אותי באופן צמוד.

מבין כל הסגנונות המוסיקליים במיוחד אהבתי להקשיב למוסיקת הפלמנקו אשר תמיד ריתקה אותי בוירטואוזיות בעוצמה ובקצב שלה. בעקבות כך בשנת 1996 יצרתי קשר עם אמן הגיטרה
באלדי אוליירוהתחלתי את לימודי גיטרת הפלמנקו . כנגן מתקדם בגיטרה, הוירטואוזיות והטכניקה המדהימה של הפלמנקו הציבו בפני רף מאתגר ומרתק במיוחד.

חווית הפלמנקו קיבלה מימד עוצמתי נוסף כאשר החלטתי לנסוע ללמוד גיטרה ב Jerez de la Frontera שבמחוז אנדלוסיה אשר בדרום ספרד. בעיירה זאת מתקיימת פעילות ענפה של מורים ובתי ספר לנגינה וריקוד פלמנקו, והיא נחשבת למרכזו של הפלמנקו המסורתי של כל ספרד.
המפגש עם תרבות הפלמנקו ועם המורים והנגנים שפגשתי בדרום ספרד מקרוב, הייתה ללא ספק אחת החוויות המוסיקליות והאישיות החזקות ביותר שחוויתי. בספרד הבנתי שכדי להיות גיטריסט מקצועי וטוב באמת יש להתאמן שעות ביום.

בשנת 2005 כשנה לאחר חזרתי מהביקור הראשון בספרד, עזבתי את מקצועי המקורי כמהנדס חשמל ומחשבים בהייטק, שכלל משכורת גבוהה ורכב צמוד , ועברתי להתמקד בגיטרה באופן מלא: הופעות, תרגול, ולימוד תלמידים, מתוך אמונה שעלי לעשות את מה שאני אוהב.

סגנון הנגינה שלי כיום בגיטרה מושפע משני סגנונות האהובים עלי ביותר. הראשון הוא סגנון ה Finger Picking אליו התוודעתי בנערותי, והשני הוא סגנון הפלמנקו אליו נחשפתי בשלב יותר מאוחר.

היום אני גר במושב שילת (ליד מודיעין), מופיע באירועים במגוון הרכבים מוסיקליים בסגנונות שונים מלמד גיטרה באיזור מודיעין והסביבה, ומפרסם באתר זה תווים ואקורדים כתרומה לקידום המוסיקה בארץ ובעולם.

מוסיקה תמיד הייתה חלק בלתי נפרד מחיי ומהוויתי ובאמצעותה תקשרתי באופן בלתי מילולי עם אנשים. אני מקווה להעניק לכם את אהבתי הגדולה למוסיקה בכלל ולגיטרה בפרט דרך אתר זה