הרכבים מוסיקליים לאירועים

הרכבים מוסיקליים לאירועים

הרכבים מוסיקלים – סקירה כללית

הרכבים מוסיקליים לאירועים הם לא תופעה חדשה של השנים האחרונות, ולמרות זאת עדיין ברוב האירועים אליהם אנו מוזמנים היום, אין אנו זוכים לראות הרבה הרכבים מוסיקליים שמנגנים באירוע.
כך קורה שהמקום בו נערך האירוע יכול להיות מפואר מאוד, האוכל או הקייטרינג עשיר מאוד, הדיג" ידוע מאוד, ומצד שני מוסיקה חיה לאירועים לא נכנסת לתקציב של האירוע.

תופעה זאת של מחסור יחסי בנוכחותם הפעילה של הרכבים לאירועים, נובעת גם מנטייתם של רוב האנשים להשתמש בשירותיהם של תקליטנים לאורך כל חלקי האירוע.
מוסיקה של שלמה ארצי, ריטה, אריק איינשטיין בקבלת פנים, ובמקביל רמיקסים מעובדים במחשב לרחבת הריקודים, עושים עבור רוב האנשים את התחושה שמבחינה מוסיקלית זה מה שטוב ומתאים להם.

הסיבות העיקריות לאי שכירת שירותי הרכבים לאירועים הן מצד אחד סדרי עדיפות כלכלית בתכנון האירוע,  ולצדם סיבה משמעותית לא פחות של ביטחון בתוצאה שמקבלים.
אפשר להבין זאת. לשלם להרכב מוסיקלי סכום כסף לא מבוטל כאשר אנחנו לא יודעים ממש מה אנו מקבלים זה קצת מרתיע ואפילו סוג מסוים של הימור. שלא לדבר על "כאב הראש" של לבחור הרכב זה ולא אחר. יותר בטוח ללכת על די ג" שאנו מכתיבים לו מה לתקלט, ובזה נסגר הסיפור.

 

הרכב לאירוע – האם זה בכלל שווה?

אז האם בכלל שווה לשכור הרכבים לאירועים?  ואם כן, איך נשכור הרכב לאירוע בצורה בטוחה בלי להסתכן?
השאלה אם לשלב הרכבים באירועים היא כמובן שאלה של טעם אישי. ולמרות זאת לא נטעה אם נגיד שרוב רובם של האנשים היו שמחים לקבל הרכב בהופעה חיה אצלם באירוע.

אז מה אם כן הערך המוסף שנותנים שילובם של הרכבים לאירועים באירוע?
הרכב לאירוע עשוי לתת לאירוע אוירה מיוחדת. כאשר האורחים נכנסים לאירוע ורואים הרכב מוסיקלי כזה, זה עשוי לתת להם תחושה כיפית , אותנטית, שונה ומיוחדת, זה עשוי להעלות את הרמה של האירוע לסטנדרט איכותי מאוד.

לא משנה כרגע מה סוג המוסיקה שאתם מחוברים אליה, עצם נוכחותו של הרכב מוסיקלי באירוע, נותנת לאורחים מלבד החוויה של האירוע עצמו שבדרך כלל היא די סטנדרטית, הנאה נוספת משמעותית.
זה כמו שקניתם כרטיס להופעה של להקה שאתם אוהבים, ופה אתם מקבלים את זה בחינם.

כמובן שאם ההרכב לאירוע מנגן מוסיקה שאתם ממש מחוברים אליה ואוהבים אותה, אז זה ממש זה. יצאתם לאירוע רגיל וגיליתם שקיבלתם הופעה חיה כתוספת.
כמובן שתחושה זאת משתנה מאדם לאדם ומהרכב להרכב.

 

האפשרויות של הרכבים לאירועים

הרכבים לאירועים יכולים לתפקד בחלקים שונים של האירוע.
בשלב הקבלת פנים, מנגנים הרכב לקבלת פנים אשר בדרך כלל מונה מספר לא גדול של נגנים . הרכב לאירוע שכזה יכול להיות למשל הרכב מוסיקלי של צמד גיטריסטים, או צמד גיטריסטים וכלי הקשה, עם זמר או בלי זמר,
לחילופין אפשר לראות גם הרכבים של קלידן, זמר/ת, בס, גיטרה, ואולי גם תופים, יש כאלה שאוהבים צמד כינורות, או אולי הרכב למוסיקה אירית. האפשרויות הן אינסופיות.

הרכבים לאירועים אלו מנגנים כאמור בקבלת פנים וזה אומר, מהרגע שהאורח הראשון נכנס למתחם הקבלת פנים ועד תחילתו של האירוע בפועל. בחתונה זאת החופה, בבר מצווה עד שאנשים מתיישבים לשמוע ברכות ולאכול, ובברית עד שהמוהל ניגש לבצע את טקס הברית.

הרכבים לאירועים שמנגנים בקבלות פנים מתמקמים במתחם הקבלת פנים, והרבה פעמים לאחר שהיא הסתיימה, ההרכב סיים את תפקידו. זה נכון בדרל כלל בחתונות ובאירועים גדולים.

לעומת זאת קיימים אירועים רבים קטנים יותר, שבהם מתחם הקבלת פנים זהה למתחם האירוע כולו. כלומר כל האירוע מתנהל באותו איזור.
במקרה זה ההרכב לקבלת הפנים יכול להמשיך ולנגן גם בהמשך האירוע בהתאם לסיכום מראש.
דבר זה אינו אפשרי ברוב החתונות כי מרגע שהסתיימה החופה כל האנשים נכנסים לאולם, שם יש את התקליטן, ואת הפעילות של כל החתונה עם החתן והכלה.

הרכבים מוסיקליים לקבלות פנים הם מגוונים ורבים, וניתן למצוא על כך מידע רב באינטרנט אם מחפשים: הרכבים לקבלות פנים, הרכב לקבלות פנים, הרכב לקבלת פנים, הרכבים לקבלת פנים, וכו'.

לעומת הרכבים לקבלות פנים ישנם הרכבים לאירועים אשר מנגנים בגוף האירוע ולא בקבלת הפנים.
הרכבים לאירועים אילו יכולים בהחלט גם כן להיות מאותו סוג וגודל של ההרכבים לקבלות פנים, ולנגן בזמן האוכל מוסיקת רקע, אבל יכולים להיות גם הרכבים מאוד גדולים של הרבה נגנים על הבמה.
הרכבים לאירועים גדולים כבר נקראים להקות.
להקת חתונות למשל שמנגנת בזמן האירוע עצמו כהופעה מרכזית או כהרקדה, כבר מונה בדרך כלל מספר גדול יותר של נגנים על הבמה. ההגברה כבר גדולה יותר. והעלות גבוהה יותר.

 

להקה לאירוע או הרכב לאירוע?

כאמור הרכבים לאירועים הם יחסית קטנים יותר, ונועדו לנגינת מוסיקת רקע, בין אם בקבלת פנים או באוכל.
להקה לאירועים מיועדת להופעה מרכזית באירוע, ויכולה לכלול גם הרקדה, ולכן היא תיהיה יותר יקרה מהרכב קטן.

אם אתם רוצים הרכב שיעשה לכם מוסיקת רקע לכו על הרכבים לאירועים קטנים, ואם ברצונכם ובאפשרותכם לעשות שואו באירוע, לכו על להקות לאירועים.
למידע נוסף על להקות אילו יש להיכנס לאינטרנט ולחפש: להקות לאירועים, להקה לאירועים, להקות לאירוע, להקה לאירועים, להקות לחתונה, להקות לחתונות, להקה לחתונה, להקה לחתונות, וכו'.

איך לבחור הרכב לאירוע בצורה בטוחה?

אז איך בוחרים בהרכבים לאירועים בצורה בטוחה, בלי לחשוש שאנו מהמרים על האירוע שיקר כל כך לליבנו?
למזלנו יש לנו היום את היוטיוב שמאפשר לנו(שלא כמו פעם) לצפות בסרטונים של הרכבים לאירועים ולהתרשם.
קחו את הזמן, אפילו חודשים לפני האירוע, והתחילו לצפות בסרטונים של הרכבים לאירועים. אחרי שבחרתם הרכב צרו איתו קשר.

למרות סרטוני הוידיאו אין תחליף לפגישה פנים מול פנים עם ההרכב רצוי בזמן הופעה.
אם ראיתם את ההרכב המוסיקלי בהופעה ויצאתם מרוצים הסיכוי שתתאכזבו קטן מאוד.
אם אי אפשר לראות את ההרכב בהופעה לפחות קיימו פגישה אישית עם מנהיג ההרכב והתרשמו מהכנות והאישיות שלו, מהמידע על המוסיקה שהם עושים.

כל אלה הם פעולות שיש להשקיע בהם זמן ואנרגיה חודשים לפני האירוע שלכם כדי שתיהיו בטוחים בבחירה שלכם.
ההשקעה הרבה בזמן, חיפושים, ומשאבים, עשויה להשתלם לכם בגדול, כאשר ההרכב או הלהקה שבחרתם יתנו לאירוע שלכם חוויה מיוחדת ומשמעותית ביותר, וסיפוק גדול לכם ולאורחים שלכם.