הרכב מוסיקלי לחתונההרכבים מוסיקליים לאירועים

הרכבים מוסיקליים לאירועים הם לא תופעה חדשה של השנים האחרונות, ולמרות זאת עדיין ברוב האירועים אליהם אנו מוזמנים היום אין אנו זוכים לראות הרבה הרכבים מוסיקליים שמנגנים באירוע.
כך קורה שהמקום בו נערך האירוע יכול להיות מפואר מאוד, האוכל או הקייטרינג עשיר מאוד, הדיג'' ידוע מאוד, ומצד שני הרכב מוסיקלי חי לא נכנסת לתקציב של האירוע.

המחסור היחסי בנוכחותם של הרכבים מוזיקליים לאירועים, נובעת גם מנטייתם של רוב האנשים להשתמש בשירותיהם של תקליטנים לאורך כל חלקי האירוע. מוסיקה מוכנה של שלמה ארצי, ריטה, אריק איינשטיין בקבלת פנים, ובמקביל רמיקסים מעובדים במחשב לרחבת הריקודים, ממלאת עבור רוב האנשים את המשבצת המוסיקלית החסרה.

הסיבה העיקרית לאי שכירת שירותי הרכבים לאירועים הן בעיקרה סיבה של סדר עדיפות כלכלית. אם בחתונה נהוג להוציא אלפי שקלים על שכירת שמלת כלה, או מאות שקלים על כל זר פרחים בשולחן, הרי תלוי מה סדר העדיפות שנותנים להזמנת הרכב מוזיקלי לאירוע, ובנוסף לא תמיד יהיה לנו ביטחון בתוצאה שנקבל באירוע.
לשלם להרכב מוסיקלי לחתונה למשל שמצאנו באינטרנט, סכום כסף לא מבוטל כאשר אנחנו לא יודעים ממש מה אנו מקבלים זה קצת מרתיע ואפילו סוג מסוים של הימור. שלא לדבר על "כאב הראש" של לבחור הרכב מוסיקלי זה ולא אחר. יותר בטוח ללכת על די ג'' שאנו מכתיבים לו מה לתקלט, ובזה נסגר הסיפור.

השאלה אם לשלב הרכבים מוסיקליים באירועים היא כמובן שאלה של טעם אישי. ולמרות זאת לא נטעה אם נגיד שרוב רובם של האנשים היו שמחים לקבל הרכב מוזיקלי בהופעה חיה אצלם באירוע.

אז מה אם כן הערך המוסף שנותנים שילובם של הרכבים מוסיקליים באירוע?
הרכב מוסיקלי נותן לאירוע אוירה מיוחדת. כאשר האורחים נכנסים לאירוע ורואים הרכב מוסיקלי כזה, זה נותן תחושה אותנטית, כיפית. חוויה אחרת שלא תמיד רואים.

לא משנה כרגע מה סוג המוסיקה שאתם מחוברים אליה, עצם נוכחותו של הרכב מוסיקלי באירוע, נותנת לאורחים מלבד החוויה של האירוע עצמו שבדרך כלל היא די סטנדרטית, הנאה נוספת משמעותית.
זה כמו שקניתם כרטיס להופעה של להקה שאתם אוהבים, ופה אתם מקבלים את זה בחינם.

כמובן שאם ההרכב המוסיקלי מנגן מוסיקה שאתם ממש מחוברים אליה ואוהבים אותה, אז זה ממש זה. יצאתם לאירוע רגיל וגיליתם שקיבלתם כרטיס מתנה להופעה בחינם.

הרכבים מוסיקליים יכולים לתפקד בחלקים שונים של האירוע.
בשלב קבלת הפנים, אפשר לשלב הרכב מוסיקלי לקבלת פנים אשר בדרך כלל מונה מספר לא גדול של נגנים. הרכב מוסיקלי לקבלת פנים לאירוע עשוי להיות למשל הרכב מוסיקלי של צמד גיטריסטים, או צמד גיטריסטים וכלי הקשה, עם זמר או בלי זמר, לחילופין אפשר לראות גם הרכבים מוסיקליים של קלידן, זמר/ת, בס, גיטרה, ואולי גם תופים, יש כאלה שאוהבים צמד כינורות, או אולי הרכב למוסיקה אירית. האפשרויות הן אינסופיות.

הרכבים מוזיקליים לקבלת פנים מנגנים בדרך כלל מהרגע שהאורח הראשון נכנס למתחם הקבלת פנים ועד תחילתו של האירוע בפועל. בחתונה זאת החופה, בבר מצווה עד שאנשים מתיישבים לשמוע ברכות ולאכול, ובברית עד שהמוהל ניגש לבצע את טקס הברית.

הרכבים מוסיקליים לחתונות שמנגנים בקבלות פנים מתמקמים במתחם הקבלת פנים, והרבה פעמים לאחר שהיא הסתיימה, ההרכב סיים את תפקידו. זה נכון בדרך כלל בחתונות ובאירועים גדולים.

לעומת זאת קיימים אירועים רבים קטנים יותר, שבהם מתחם הקבלת פנים זהה למתחם האירוע כולו. כלומר כל האירוע מתנהל באותו איזור. במקרה זה ההרכב המוסיקלי לקבלת הפנים יכול להמשיך ולנגן גם בהמשך האירוע בהתאם לסיכום מראש.
דבר זה אינו אפשרי ברוב החתונות כי מרגע שהסתיימה החופה כל האנשים נכנסים לאולם, שם יש את התקליטן, ואת הפעילות של כל החתונה עם החתן והכלה.

הרכבים מוסיקליים לקבלות פנים הם מגוונים ורבים, וניתן למצוא על כך מידע רב באינטרנט לפי סוג המוסיקה שאתם מתחברים אליה.

לעומת הרכבים מוסיקליים לקבלות פנים ישנם הרכבים מוסיקליים לאירועים אשר מנגנים במהלך האירוע ולא בקבלת הפנים.
הרכבים לאירועים אילו יכולים בהחלט גם כן להיות מאותו סוג וגודל של ההרכבים המוסיקליים לקבלות פנים, ולנגן בזמן האוכל מוסיקת רקע, אבל יכולים להיות גם הרכבים מוסיקליים מאוד גדולים של הרבה נגנים על הבמה.
הרכב מוזיקלי גדול שמנגן בזמן האירוע עצמו כהופעה מרכזית או כהרקדה, כבר מונה בדרך כלל מספר גדול יותר של נגנים על הבמה. ההגברה כבר גדולה יותר. והעלות גבוהה יותר.

כאמור רוב ההרכבים המוסיקליים לאירועים הם בדרך כלל קטנים יחסית, ונועדו לנגינת מוסיקת רקע, בין אם בקבלת פנים או באוכל.
לעומתם הרכבים מוסיקליים גדולים מיועדים להופעה מרכזית באירוע, ועשויים לכלול גם הרקדה, ולכן הם יהיו יקרים יותר מהרכב קטן.

אם אתם רוצים הרכב מוסיקלי שיעשה לכם מוסיקת רקע לכו על הרכבים לאירועים קטנים, ואם ברצונכם ובאפשרותכם לעשות שואו באירוע, לכו על להקה גדולה.
אז איך בוחרים בהרכב מוסיקלי לאירוע בצורה בטוחה, בלי לחשוש שאנו מהמרים על האירוע שיקר כל כך לליבנו?
למזלנו יש לנו היום את היוטיוב שמאפשר לנו(שלא כמו פעם) לצפות בסרטונים של הרכבים מוסיקליים לאירועים רבים ולהתרשם.
קחו את הזמן, אפילו חודשים לפני האירוע, והתחילו לצפות בסרטונים של הרכבים מוזיקליים לאירועים. אחרי שבחרתם הרכב מוזיקלי כלשהו, צרו איתו קשר.

למרות סרטוני הוידיאו אין תחליף לפגישה פנים מול פנים עם ההרכב המוזיקלי הרצוי בזמן הופעה.
אם ראיתם את ההרכב המוסיקלי בהופעה ויצאתם מרוצים הסיכוי שתתאכזבו קטן מאוד.
אם אי אפשר לראות את ההרכב המוסיקלי בהופעה לפחות קיימו פגישה אישית עם מנהיג ההרכב והתרשמו מהכנות והאישיות שלו, מהמידע על המוסיקה שהם עושים.

כל אלה הם פעולות שיש להשקיע בהם זמן ואנרגיה חודשים לפני האירוע שלכם כדי שתיהיו בטוחים בבחירה שלכם.
ההשקעה הרבה בזמן, חיפושים, ומשאבים, עשויה להשתלם לכם בגדול, כאשר ההרכב המוזיקלי או הלהקה שבחרתם יתנו לאירוע שלכם חוויה מיוחדת ומשמעותית ביותר, וסיפוק גדול לכם ולאורחים שלכם.

© אמנות הגיטרה 2006 - 2017 | נייד 052-872-2281 | © עיצוב גרפי - אייל שלום | מפת האתר