שירה בציבור לאירועים פרטיים

שירה בציבור לאירועים פרטיים 

שירה בציבור מתקיימת בדרך כלל בשתי צורות עיקריות.
האחת שירה בציבור במקום ציבורי פתוח לקהל כמו מועדון שכונתי או פאב עירוני. במקרה זה כל אדם יכול עקרונית להגיע ותמורת תשלום בכניסה להיכנס ולהשתתף בשירה בציבור. הסוג השני הוא שירה בציבור באירוע פרטי. במקרה זה מדובר על שירה בציבור שמוזמנת במיוחד עבור אירוע פרטי כמו יום הולדת, מפגש משפחתי, מפגש חברתי או בר מצווה ואפילו חתונה. במקרה הזה הכניסה לאירוע הזאת סגורה לקהל הרחב.

שירה בציבור הפתוחה לקהל היא דרך פשוטה וזולה לשיר ולהנות. הסכום יכול לנוע בין 20-60 ש"ח, ומקבלים במקרה והאמנים מוצלחים אחלה ערב שירה בציבור.
באירוע כזה מי שקובע את התוכנית המוזיקלית בדרך כלל הוא המנחה עצמו. לעומת זאת שירה בציבור באירוע פרטי נקבעת בראש ובראשונה על פי הטעם של בעל האירוע. מקובל לשבת לפני כן עם מנחה השירה בציבור ולסכם איתו את השירים או את הסגנון המוזיקלי שבו מעוניינים או אפילו לבחור את השירים הספציפיים.
אם תרצו להזמין אליכם לאירוע הפרטי שלכם אמן שירה בציבור המחיר בדרך כלל יהיה 1000 ש"ח ומעלה כאשר המחיר עשוי לכלול גם את כל ציוד ההגברה וההקרנה שמנחה השירה בציבור מביא איתו. אם מזמינים יותר מאמן אחד לדוגמא צמד גיטריסטים לשירה בציבור, המחיר יעלה בהתאם.

גם ערבי שירה בציבור פתוחים וגם ערבים לאירועים פרטיים נותנים בדרך כלל אופציה לזמרים מהקהל לעלות ולשיר איתם שיר או שניים כל פעם במיקרופון קווי או אלחוטי נוסף שהם יעדו למטרה הזאת.
המיוחד בשירה בציבור לאירוע פרטי הוא שאמורה להיות גמישות גדולה מצד האמן בכל המובנים. גם בבחירת השירים, גם בזמנים של ההפעלה, לדוגמא אפשר לחלק את הערב לשני חלקים ולבקש בכל פעם מספר מסוים של שירים. וגם בשילוב בין הברכות וכל מה שמסביב לבין השירה בציבור בעצמה.

לגבי האמנים עצמם, יש מגוון גדול של אפשרויות. אפשר לקחת גיטריסט שהוא גם זמר שינחה את השירה בציבור או צמד גיטריסטים. קלידן עם זמרת, או זמר עם להקה שלימה מאחריו.
יש גם זמרים שמשתמשים בפלייבקים לעומת כלי נגינה חיים. כל האפשרויות קיימות. יש אמנים שרוב הופעותיהם במקומות פתוחים לקהל כמו עינת שרוף, גבי ברלין, משה להב ועוד לעומתם יש אמנים שעיקר פעילותם באירועי שירה בציבור לאירועים פרטיים.
ככל שאמן השירה בציבור יותר מפורסם תאלצו לשלם יותר כדי להזמנו אליכם לאירוע פרטי, ולעומת זאת רבים הם אמני השירה בציבור שמופיעים במקומות פתוחים ואפשר להיכנס להופעות שלהם בתשלום של כמה עשרות שקלים.

שירים ישראלים מכל הזמנים זהו החומר המוזיקלי שהולך בערבי בשירה בציבור משני הסוגים הנ"ל. שירי זמר עברי ישנים לעומת להיטים פופולריים מהשנים האחרונות . מנחה שירה בציבור טוב בדרך כלל ישלב בין שירים מתקופות שונות.
לעומת זאת קיימים ערבי זמר עברי שמזמיני האירוע יכולים לבקש בפירוש שירים מזמנים עברו או לדוגמא שרים של יוצר מסוים כמו ערב שירי חיים חפר, ערב שירי נעמי שמר וכו'. כמובן שלצידם רבים הם האירועים הפרטיים שמזמיני האירוע מבקשים בפירוש שירים חדשים ולא שירים ענתיקות.
בערבי שירה בציבור פתוחים נהוג בדרך כלל לשלב בין שני סוגי השירים היות ובחירת השירים נעשית באופן בלעדי ע"י מפעיל השירה בציבור. במקרה של ערבי שירה בציבור כאלה חלק גדול מהשירים יהיו בדרך כלל עם קצב גבוה ושירים שמחים.