להקה יוונית

 להקה יוונית לאירועים

 להקה יוונית  עם מוזיקה יוונית אותנטית

מופע יווני חי אצלכם באירוע

אם אתם אוהבי מוזיקה יוונית וחשוב לכם שהאורחים שלכם יהנו וירקדו ואם אתם מעוניינים באiוירה שמחה במיוחד באירוע שלכם אנו ממליצים על להקה יוונית שתביא אליכם לאירוע את מיטב המנגינות היווניות המסורתיות והידועות ואת הקצב והאוירה המיוחדת כל כך של המוסיקה היוונית.

מופע יווני  – מה זה כולל?

עם הרכב יווני של בוזוקי, גיטרות ותופים נשמח אתכם ואת האורחים שלכם עם מיטב המנגינות היווניות המסורתיות לצד מנגינות יווניות ידועות של אריס סאן, פוליקר וטריפונס.
ברפרטואר שירים יוונים כמו: זורבה היווני, ברבאיאניס, דם דם מופה, מילי סמו, פיגה-קה-אסה-מה , נערה ממש אוצר ועוד הרבה הרבה שירים יווניים מוכרים וידועים לכל.
מוזיקה יוונית עם השירים היווניים האלו  היא דרך מצוינת להפוך את האירוע שלכם לשמח במיוחד ובלתי נשכח.
תוכלו לבחור הרכב יווני קטן של 2 נגנים: נגן בוזוקי וגיטריסט או הרכב יווני גדול של 4 אמנים: בוזוקאי, גיטריסט, בסיסט ומתופף. מובטחת לכם אוירה שמחה במיוחד כמו שרואים בסרטונים משמאל.

מוזיקה יוונית לאירועים – קצת הסטוריה

מוזיקה יוונית הייתה מאז ומתמיד קרובה לליבו של הקהל הישראלי. הקירבה הגיאוגרפית ליוון יחד עם המזג הים תיכוני שלנו משך לכאן לאורך השנים זמרים יווניים כמו אריס סאן, טריפונס, דאלארס, גליקריה ועוד רבים.

סיפורו של אריס סאן, זמר יווני שהגיע לארץ בסוף שנות החמישים, והתאהב בארץ ישראל כבר הפך למחזמר ידוע. אריס סאן היה הראשון שיצר מנגינות יווניות נפלאות למילים עבריות ואנו זכינו בשירים כמו נערה ממש אוצר, סיגל, תל אביב תל אביב, ועוד.
בעוד שלפני שנים המוזיקה היוונית הייתה נפוצה יותר במועדונים של יפו ובטיילת של בת ים, נדמה שהיום כל בית בישראל מכיר את השירים היווניים בין אם בשפה היוונית או בין אם כתרגומים לשפה העברית.
אחד הבולטים בהפיכת המוזיקה היוונית לנחלת הכלל היה יהודה פוליקר אשר לקח במופע המפורסם עיניים שלי שירים ביוונית ויחד עם מילים ישראליות של יעקב גלעד הפך את השירים היווניים להצלחה מוסיקלית ענקית.

מתברר שחלק גדול מהשירים הישראליים של זמרים ישראליים נכתבו ללחנים של מוזיקה יוונית. מחקר קצר של כמות וסוג השירים ביוונית שתורגמו לעברית מעלה את המספר העצום של כ 500  שירים יוונים שתורגמו לעברית עד היום. שירים שאפילו לא ידענו שהגיעו מיוון הם בעצם תרגומים בעברית לטקסטים ולחנים יווניים מקוריים. שירים כמו הקולות של פיראוס של הזמר חיים משה, השירים שכשנבוא ושיר השיירה של עלי מוהר, תודה של עוזי חיטמן ועוד רבים אחרים נותנים היום לשירים ביוונית מקום של כבוד במוזיקה הישראלית, והחשוב מכל לקהל הישראלי האוהב את הקצב השמחה ומצב רוח הטוב שיוצא משירים אילו.

אחת מהזמרות היווניות האהובות בארץ היא גליקריה. הרומן של גליקריה עם ישראל כלל המון שיתופי פעולה עם מגוון זמרים ישראלים כמו יהודה פוליקר, חווה אלברשטיין, שלמה בר, עידן רייכל, ועוד. 

                                                         

להקה יוונית לחתונה בתהלוכה לחופה

להקה יוונית לאירועים באחוזת דוברובין

מוזיקה יוונית לאירועים בקבלת פנים בוילה סוקה

להקה יוונית בטברנה ישראלית

רוקדים זורבה היווני בכרם ברק

הרכב יווני לערב סילבסטר במסעדת ברוש

מופע יווני לבר מצוה במורגנפלד אכזיב

במופע שלה משלבת גליקריה שירים ישראלים שעברו בהצלחה עיבוד יווני ובפיה נשמעים נפלא. שירים בסגנון יווני כמו שבחי ירושלים, אניטה וחואן, כפר טודרא, בדד, חלון לים התיכון, מילים יפות מאלה, ועוד.
זמר יווני מפורסם אחר שמגיע לארץ להופעות יווניות הוא יורגו דאלארס האגדי שהשיר שלו עיניים שלי משמש עד היום השראה לזמרים ישראלים ששרים בסגנון היווני. יורגו דאלאראס שימש השראה גדולה ליהודה פוליקר בתחילת דרכו היוונית. בסרטונים ביוטיוב אפשר לראות את יהודה פוליקר מלווה בגיטרה בצעירותו את דאלאראס על הבוזוקי בשירים אותנטיים בשפה היוונית במופע יווני שנערך בארץ.