להקת חתונות

להקת חתונות

להקות לחתונה – מידע כללי

 

להקת חתונות היא דרך מצוינת לתת לחתונה אוירה מיוחדת וקסומה.

יש כמה שלבים במשך החתונה שבהם להקה לחתונה שכזאת יכולה לנגן.

השלב הראשון הוא שלב קבלת הפנים. להקה לקבלת פנים בחתונה תנגן בדרך כלל מוסיקה שקטה ורגועה כדי לתת אוירה מתאימה לקבלת הפנים. אנשים נפגשים ורוצים לדבר זה עם זה ולכן הלהקה תנגן מוסיקה שלא תפריע לאנשים לשוחח ובמקביל להנות מהמוסיקת שברקע. הרכב מוסיקלי לקבלת פנים יכול להיות בן שני נגנים ומעלה. למשל 2 גיטריסטים, 2 כנריות, טריו ג'אז, ועוד. מוסיקה לחתונה המתאימה לקבלת פנים היא מוסיקת ג'אז, שירים ישראליים, שירים לועזיים, נעימות ספרדיות ועוד. השלב השני של החתונה הוא כניסה לחופה. הרכב מוסיקלי לחתונה שניגן בקבלת הפנים יכול גם לבצע גם את שיר הכניסה לחופה או את שיר שבירת הכוס. לפעמים נהוג להזמין זמר מפורסם במיוחד לביצוע של שיר החופה כמו למשל ישי לוי עם השיר המרגש "האחת שלי".

השלב השלישי בה יכולה להקת חתונות להשתלב היא בתוך החתונה עצמה ברחבה המרכזית. גם כאן יש כמה אפשרויות: נגינה בזמן הארוחות מוסיקה שקטה בדיוק כמו הנגינה של הרכב מוסיקלי לקבלת פנים, או מוסיקה קצבית להרקדה בין הארוחות. במידה ונבחרה להקת חתונות להרקדה, היא עשויה למנות כבר מספר גדול של נגנים: זמרים וזמרות, גיטריסטים, מתופף ועוד. להקה לחתונה כזאת יכולה לשמש כתחליף לדיג'יי ולמעשה להרקיד את כל האורחים במקומו. במידה והוחלט להזמין להקת חתונה להרקדה בתוך האירוע ולא כמוזיקת רקע חשוב לתכנן את לוחות הזמנים בקפידה כדי שישאר די זמן להופעה של הלהקה בנוסף להרקדה על ידי התקליטן. היות והלו"ז  בחתונה סטנדטית הוא די צפוף: כניסת חתן וכלה לרחבה, ריקוד סלואו, ברכות והרקדה ע"י התקליטן.

כיום יש מבחר עצום של סגנונות מוסיקליים להקות לחתונה. חשוב ללכת עם האינטואיציות ועם מה שמלהיב. יש אפשרות לצפות בסרטוני יוטיוב של הלהקות השונות, דבר שלא היה קיים בעבר ולהתרשם מהן. זה מחייב עבודת שטח ארוכה יותר אך היתרון הוא שניתן למצוא להקת חתונות על פי  טעמכם האישי. בנוסף חשוב לבדוק את האמינות והמקצועיות של הלהקה לחתונה.

בעבר להקה לחתונה היה נחשב כדבר יוקרתי שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו. הן היו מונות מספר גדול של נגנים ודרשו תקציב גבוה במיוחד. כיום ישנן להקות לחתונה רבות ומגוונות בסגנונות שונים ומגוונים שעלותם אלפי שקלים בודדים. במידה ומבררים מספיק זמן מראש ניתן להשיג להקת חתונות בעלת איכות מצויינת לצד מחיר סביר.

ישנן כיום אפשרויות רבות לנגינה של להקת חתונות .מגוון גדול של סוגי מוסיקה אפשריים, ישנן מספר אפשרויות לנגינה של הלהקה במהלך האירוע: קבלת פנים , חופה או ברחבה המרכזית וכל זאת אפשר להשיג במחיר סביר בהחלט. עם קצת עבודת שטח גם את החתונה שלכם תוכלו לתבל באווירה מיוחדת האופיינית לכם.