להקות לחתונה

להקות לחתונה

להקות חתונה – מידע וטיפים

 

חתונות הפכו בשנים האחרונות לאירועים שמשלבים המון אטרקציות. בין אם זה מגנטים, או בלונים, או כל דבר אחר. עם זאת למרות המעמד המרגש כולנו מכירים את התוכנית הקבועה של קבלת פנים לחתונה עם מוסיקת רקע מתוך פלייליסט, המתנה לחופה, כניסה חופה עם שיר שנבחר מראש. טקס החופה עצמו, אח"כ כניסה למתחם אולם האוכל וההרקדה, ישיבה ואכילה , ריקוד ראשון של החתן והכלה, ואז הדיג'יי נותן את שלו. הדברים חוזרים על עצמם שוב ושוב.

ברור שבשביל כל זוג שמתחתן הרגע הוא נדיר וייחודי, ומצד שני כלפי חוץ הדברים דומים וחוזרים על עצמם. שילוב של  להקת חתונות בסגנון המתאים ובטעם המתאים עשויה לשדרג את החוויה של האורחים. ולהפוך את האירוע שלכם למשהו שידברו עליו הרבה אחרי שהחתונה תסתיים.

אין ספק שלמוסיקאים ואוהבי מוסיקה נלהבים שילוב של להקה לחתונה עושה הבדל בצורה ברורה, אך מצד שני גם לאנשים שאינם שוחרי מוסיקה או חובבי הופעות, גם בשבילם להקה לחתונה מתאימה תיצור אוירה מהנה וקסומה.

עם כל זה, בחירת להקה מוסיקלית לחתונה יכולה להיות משימה לא פשוטה, שלא לדבר על ההוצאה הנוספת שפתאום נכנסת לשקלול ההוצאות. כדי להתגבר על המורכבות של בחירת הלהקה לחתונה  מומלץ להתחיל את ההשוואות והבירורים זמן די גדול לפני החתונה ולאו דוקא ברגע האחרון. למרות זאת אם התעוררתם שבועיים לפני החתונה ואפילו כמה ימים בודדים לפני, ובא לכם על להקה לחתונה מסוג מסוים אף פעם לא מאוחר מידי.

קשה להאמין שעד לפני כ 20 שנה לא היה לנו את האינטרנט שלא לדבר על הגוגל. עד אז בחירת להקת חתונות הייתה דורשת עבודת שטח פיזית ארוכה ומעייפת, ואילו היום דרך הבית על כוס שתיה חמה ובנוחות מקסימלית, ניתן לערוך את ההשוואות של להקות חתונה דרך סרטוני הוידיאו שנמצאים ביוטיוב. נכנסים לגוגל או היוטיוב ומקלידים את הביטוי להקה לחתונות, או להקה לחתונה או כל הביטויים הנגזרים מכך, ומקבלים שלל מידע וסרטונים. לא ניכנס כאן להשוואות של סוגי הלהקות לחתונות הקיימות בשוק, וסוגי המוסיקה שהן מבצעות, רק נגיד שלהקות לחתונות קיימות במגוון גדלים והרכבים, ומגוון של סגנונות מוסיקליים. החל מגיטרה קלאסית אחת בקבלת הפנים לחתונה דרך הרכב ספרדי בין 3 נגנים, הרכב ג'אז של ארבעה נגנים, ועד להקות ענק של 10 נגנים במרכז החתונה, ולצידם להקות לחתונות של זמרים מפורסמים בעיקר מזרחיים.

כל האפשרויות נמצאות וקיימות ברשת. רצוי לקבל בתהליך הבחירה של הלהקה לחתונה שלכם איזו שהיא תחושה אמיתית לגבי הלהקה לחתונה שבחרתם. יש אנשים שסרטון וידאו אטרקטיבי, ושיחת טלפון אחת עם המנהל המוסיקלי של הלהקה יכולה לתת להם תחושת אמינות גבוהה באופן מיידי, ויש כאלה שירצו להיפגש עם הלהקה לחתונה בצורה פיזית, בין אם פגישה פנים אל פנים או צפיה בלהקה לחתונה באירוע אמיתי. הכל אפשרי ונתון לבחירתכם.

לגבי המימון של הלהקה לחתונה שלכם. העלות הכספית של להקת חתונות כזאת גם כן משתנה מאוד.

זה יכול לנוע בין 1500 ש"ח לנגן יחיד ועד עשרות אלפי שקלים ללהקות לחתונות של זמרים ידועים. ההתלבטות כמה כסף להשקיע בלהקה לחתונה שלכם תלויה בכם. יש לקחת בחשבון שבחתונה סטנדרטית ההוצאות על כל מיני גאדג'טים כמו פרחים קישוטים, בלונים וכו' מגיעה לאלפי שקלים ולעומת זאת הערך מוסף של להקה לחתונה מתאימה עשוי להיות מדהים. גם העובדה שבדרך כלל אתם אמורים לקבל מתנות כספיות מהאורחים לחתונה, עשויה אולי להקל פסיכולוגית על ההוצאה שלכאורה לא באה ישירות מכיסכם אלא דרך המתנות של אורחי האירוע. בענין זה דובר גם בטלויזיה על נותני שירותים לחתונות, ובכלל זה להקות חתונה שבאופן אוטומטי כאשר מדובר בחתונה יכולים להקפיץ את המחיר בעשרות אחוזים. תופעה זאת נכונה לא רק ללהקות לחתונות אלא גם לכל השירותים האחרים. דוגמא האולם של החתונה יכול לדרוש מכם אלפי שקלים על הגברה מחוץ לעלות הרגילה של האולם ואין הרבה מה לעשות. אפשר להתאמץ, ולברר, ולנסות למצוא את המחירים הזולים ביותר, ומצד שני יש גם להשלים ולקבל את העובדה שההוצאה של החתונה ובכלל זה של הלהקה לחתונה הוא משהו חד פעמי שכולם מוציאים בדרך זאת או אחרת.

אם כבר החלטתם ללכת על ההוצאה של חתונה עם כל השירותים שמסביב, הרי ההוצאה של להקה מוסיקלית לחתונה שלכם לא תיהיה הוצאה המשמעותית יחסית להוצאות האחרות (אלא אם כן מדובר בלהקה של זמר מפורסם). ולכן כאשר חושבים על השיקול הכלכלי בבחירת להקה לחתונה אם בכלל, יש להכיר בעובדה שעם להקה לחתונה או בלי להקה לחתונה פחות או יותר ההוצאה תיהיה זהה.

ראיה כזאת של הדברים מאפשרת להתגבר על ההתלבטות של ההוצאה שכרוכה בהזמנת להקה לחתונה שלכם.

בכל מקרה להקות חתונה עשויות להוסיף מימד מיוחד ומהנה לאוירה הכללית, ועשויה לתרום להצלחת האירוע או החתונה באופן משמעותי.

אז לסיכום:

איך לבחור להקות חתונה

קיימות היום שלל להקות חתונה בסגנונות מוסיקליים מגוונים.
מספיק להיכנס ליוטיוב ולצפות בסרטונים של כל כך הרבה להקות.
בדרך כלל חתונה היא אירוע מכונן של פעם או פעמיים בחיים, ולאנשים חשוב שהאירוע יהיה מוצלח במיוחד, אז מה עושים?
ראשית, כדאי לקחת את הזמן, ולהתחיל לברר מספיק זמן מראש על האפשרויות השונות.
קיימות להקות לחתונות במגוון סגנונות מוסיקליים. מהו הסגנון האהוב עליכם? האם זה ספרדי, לטיני, ג'אז, אנגלית או עברית?
מה התקציב שלכם? זה מה שיקבע את גודל הלהקה. האם זה צמד כינורות , קלידן וזמרת , הרכב גיטרות או שאתם מחפשים להקה עם הרבה נגנים כמו הלהקות המיתולוגיות של פעם.
באיזה חלק של החתונה אתם רוצים שהלהקה תנגן?
האם זאת מוסיקת רקע בקבלת פנים או מוסיקה לריקודים ברחבה המרכזית של החתונה?
יש אין ספור להקות לחתונות, אבל מה שחשוב זה מה אתם אוהבים, מה הדליק אתכם?
אם יש להקה לחתונה שהסרטון שלה הלהיב אתכם, תמשיכו לברר עליהם, תצפו בעוד סרטונים שלהם, דברו עם חברי הלהקה או עם המנהל המוסיקלי, ולכו עם מה שמרגיש לכם נכון. עבודת שטח טובה יחד עם אינטואיציות פנימיות, זה מה שיביא לכך שמבין מבחר הלהקות תבחרו את הלהקה לחתונה שמתאימה לחתונה שלכם.
בהצלחה.